Harley tullaan näkemään jopa neljässä tulevassa DC:n elokuvassa. Alkaako jo riittämään?
Robbie ilmoitti juuri, että Harley saa kaksi eri sooloelokuvaa. Toinen on Harleyn oma psykopaattileffa Jokerin kanssa ja toinen kertoo tri. Quinzelin eli Harleyn tarinan.
Näiden lisäksi Harley nähdään Suicide Squad 2:ssa ja Gotham City Sirensissa. Siis mikäli Warner jatkaa suunnitelmien mukaisesti katastrofaalisen Justice Leaguen jälkeen.
Toisaalta olisi ihan hyvä idea romuttaa kaikki tulevat yhteiselokuvat ja keskittyä hahmojen soololeffoihin. Näin katsojat pystyisivät tutustumaan hahmoihin paremmin.
Tällä hetkellä DC:ltä ilmestyy ensi vuonna vain Aquaman, joka on jo jälkituotannossa. Vuonna 2019 pitäisi saada ensi-iltansa Shazam! ja Wonder Woman 2, mutta niiden tuotantoa ei oikeastaan ole vielä edes aloitettu.
Lähde: Screenrant
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.