Tämän vuoden yllättävän hyvä Scream-jatko-osa/reboot on saamassa jatkoa – tietenkin. Edellisestä elokuvasta tuttu kvartetti tekee paluun.
Jenna Ortega, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown ja Mason Gooding nähdään myös seuraavassa elokuvassa. Nelikko selvisi tuoreimman Ghostface-iteraation murhaleikeistä hengissä ja yrittävät jatkaa elämäänsä Woodsborossa.
Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin ja Tyler Gillett) jatkavat ohjaajina sekä myös käsikirjoittajat James Vanderbilt ja Guy Busick palaavat.
Courteney Cox palaa toimittaja Gale Weathersin rooliin.
– Sain käsikirjoituksen eilen. En ole lukenut sitä vielä, koska sain sen juuri, Cox kertoi maaliskuussa.
Coxin mukaan kuvaukset käynnistyvät Kanadassa kesäkuussa.
Scream 6:n ensi-ilta maaliskuussa 2023.
Lähde: Film News
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.