Ed Solomonin tuleva Bill & Ted Face the Music vaikuttaa yhtä hauskalta kuin edelliset elokuvat, legendaariset Billin ja Tedin uskomaton seikkailu (1989) sekä Billin ja Tedin maailma (1991).
Solomon julkaisi uuden kuvan leffan kuvauksista. Siinä nähdään William Sadlerin Kuolema lounaalla.
@Wm_Sadler behind the scenes in Bogus Journey.. and last month behind the lunch table in Face The Music. pic.twitter.com/E2sibssir4
— Ed Solomon (@ed_solomon) September 3, 2019
Tuleva elokuva seuraa kolmannen kerran Bill S. Prestonin (Alex Winter) ja Theodore ”Ted” Loganin (Keanu Reeves) elämää. Tutut rokkarit ovat isukkeja, eivätkä ole vieläkään toteuttaneet rock’n’roll-unelmiaan. Vieras tulevaisuudesta tulee varoittamaan heitä. Vain kaksikon säveltämä rokkibiisi voi pelastaa koko tunnetun universumin.
Mukana ovat myös Ready or Not -kauhukomediassa loistanut Samara Weaving ja Brigette Lundy-Paine miekkosten tyttärinä sekä Anthony Carrigan, Jillian Bell, Kristen Schall, Holland Taylor, Kid Cudi, Erinn Hayes, Jayma Mays ja Beck Bennett.
Edellisistä leffoista Reevesin, Winterin ja Sandlerin lisäksi nähdään Amy Stoch ja Hal London Jr. Newcomer.
Leffa nähdään ensi vuonna.
Lähde: Comingsoon
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.