Bodyguard-nimisen sarjan viimeisin osa nähtiin jälleen Briteissä – mutta ei ilman pientä kohunpoikasta. Katsojien mielestä Lontoo oli kuvattu aivan väärin.
Jaksossa nähdään muun kohtaus, jossa David Budd -niminen hahmo kävelee kaupungin keskustasta Bloomsburyyn. Katsojien mielestä aika oli ihan liian lyhyt. Rakennuksia oli myös aivan liikaa Bloomsburyksi.
Kaikenkaikkiaan jaksosta löydettiin kummallisuuksia Lontoon esittämisen suhteen. KentCanary-niminen twiittailija tuumi, että ”jos tuntee Lontoon, tämä on hiukan ärsyttävää.”
Metro-julkaisu kehuu, että viimeisin osa paljastaa kaikki salaisuudet. Sarja nähdään toivottavasti vielä Suomessakin.
Lähde: Metro
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.