Juuri kun supersuosittu kauhuleffasarja Saw pääsi jotenkuten takaisin jaloilleen, tuomalla vuonna 2023 julkaistuun Saw X -jatko-osaan takaisin sekä Tobin Bellin että Shawnee Smithin, niin nyt huhuillaan koko leffasarjan kuoppaamisella.
Saw XI -elokuvan sisäpiiriläinen on paljastanut melko karuja faktoja leffan tuotannosta.
Alkujaan Saw XI:n piti saada ensi-iltansa syyskuussa 2024, sitten syyskuussa 2025.
– Elokuva on täysin kuollut. Se on ollut sataprosenttisesti kuopattuna jo melkein vuoden, sisäpiiriläinen kertoo.
Kaikki romahti tammikuussa 2024, kun tuottajat alkoivat taistella keskenään. Toinen tuottajista halusi vain puskea eteenpäin, kun taas toinen iski jatkuvasti esteitä tuotannolle.
Riitoja ei saatu selvitettyä, joten luultavasti koko franchise on kuollut. Ja mikäli sarja kuopataan, se myydään luultavasti jollekin toiselle taholle ja se rebootataan.
– Ahneus ja ego voittivat, sisäpiiriläinen sanoo.
Lähde: Comingsoon
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.