Muutama päivä sitten maailmalle levisi ikävä uutinen The Expendables -elokuvista pitäville. Sylvester Stallone aikoo lopettaa sekä elokuvien käsikirjoittamisen että näyttelijänä toimimisen.
Lähtö johtuu raportoidusti luovista erimielisyyksistä Nu Image/Millennium -tuotantoyhtiön pomon Avi Lernerin kanssa. Erimielisyydet liittyvät käsikirjoitukseen, ohjaajaan ja muun muassa siihen, mikä efektitalo saa tehdäkseen elokuvan efektit.
Stallone on ollut The Expendables -elokuvien teossa tiiviisti mukana. Ei ole vielä selvillä, jatkuuko elokuvasarja ilman Stallonea lainkaan. Lerner on kuitenkin sanonut, että The Expendables 4 ei ole kuollut, ja hän toivoo myös Stallonen paluuta.
Lähde: Collider
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.