Kaksinkertainen Oscar-voittaja Sean Penn vieraili Bill Maherin Club Random -podcastissa, jossa keskustellaan laajamittaisesti aiheesta kuin aiheesta.
Penn muun muassa puolusti ohjaajaleganda Woody Allenia, jonka kanssa hän teki elokuvan Sweet and Lowdown.
”Woody-juttu ei koskaan käynyt minusta järkeen, koska en koskaan ole kuullut, oikeuslääketieteenkin raportteja tarkastellessani, pedofiilista, joka olisi tehnyt sen vain kerran. Se ei ole koskaan käynyt järkeen. Ja se tapahtui väitetysti kesken huoltajuusoikeudenkäynnin sellaisen ihmisen [Mia Farrow] kanssa, joka adoptoi jokaisen löytämänsä lapsen, ja kenen veli oli vankilassa pedofilian vuoksi”, Sean Penn sanoo.
Bill Maher komppaa Pennia.
”Nainen, jolla on valtava motivaatio kostaa. Woody myös vapautettiin kahdessa eri tutkimuksessa. Hollywood on joukko v*tunmoisia pelkureita. Rakastan showbisnestä, mutta kaikkien showbisneksessä olevien oletusasetus on olla täysi idiootti. Varsinkin näyttelijöiden”, Maher sanoi.

Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.