Ryhmä-X-legenda palaa Marvelin maailmoihin – mukana myös Loki

Huh huh! Nyt on kovaa ajoa.

26.3.2025 21:31

Marvel pitää parhaillaan livelähetystä, jossa paljastetaan Avengers: Doomsday -leffan näyttelijöitä.

Nimettyjä ovat jo muun muassa Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Kelsey Grammer, David Harbour, Florence Pugh, Simu Liu, Paul Rudd sekä moni muu uusi ja vanha nimi.

Lue myös: Conan-maailmaan sijoittuva Red Sonja on kovaa kamaa aikuisille – sai ansaitsemansa ikärajan

Lue myös: Thor tekee paluun! – Marvelilla on käynnissä eeppinen live

Nyt tuli kuitenkin melkoinen jättijymymegapommi.

Nimittäin itse Charles Xavier, eli Professori X, eli Patrick Stewart nähdään tulevassa Avengers-leffassa.

Nyt on muuten luvassa sellaiset kokoontumisajot, että Avengers: Doomsday saattaa täräyttää reippaasti kahden miljardin dollarin rajan paremmalle puolelle.

Nimittäin pian ratsastetaan nostalgialla, tutuilla nimillä sekä juuri niillä asioilla, joita Marvel-fanit ovat peräänkuuluttaneet jo useamman vuoden ajan.

Katso Marvelin livelähetystä alta.

YouTube video