Ryan Goslingin ja Eva Mendesin rakkaustarina alkoi kuin elokuvissa – kirjaimellisesti. He tapasivat The Place Beyond the Pines -elokuvan kuvauksissa.
”On totta, että en edes ajatellut lapsia ennen kuin hän tuli raskaaksi. Se taisi kuitenkin mennä niin, että tuolloin ymmärsin, että en halunnut lapsia ilman häntä”, Gosling kertoi tuoreessa haastattelussa.
Vuoden 2011 elokuvassa perheellistä pariskuntaa näyttelevien Goslingin ja Mendesin suhde muuttui perhe-elämäksi myös elokuvan ulkopuolella.
”Teeskentelimme elokuvassa perhettä. Pian huomasimme, että emme halua enää teeskennellä, vaan tehdä siitä totta. Ymmärsin, että olisin todella onnellinen, jos elämä olisi tällaista myös oikeasti”, Gosling muotoili.
Goslingilla ja Mendesillä on kaksi lasta, jotka ovat syntyneet vuosina 2014 ja 2016.

Lähde: Cinemablend