Komediaelokuvien suuri nimi Seth Rogen vaihtoi South by Southwest -festivaalin punaisella matolla muutaman sanan Rotten Tomatoesin edustajan kanssa. Rogenilta kysyttiin, mikä on hauskin viesti, mitä hän on saanut, ja vastaus löytyy vuoden 2007 Superbad-elokuvan kuvauksista.
Kuvioon liittyy Jonah Hillin esittämä Seth, jonka räävitön käytös oli liikaa Sony-jättiyhtiölle. Firma ei halunnut, että heidän tuotteitaan yhdistettäisiin millään tavalla Hillin roolihahmoon. Tämä tuotti ongelmia, sillä yhdessä kohtauksessa Seth pelasi videopelejä Sonyn valmistamalla Playstation 2:lla.
”He ilmoittivat, ettei hänen hahmonsa saa olla missään tekemisissä tuotteidemme kanssa, koska hahmo on liian rietas. Minä tuumasin siihen, että Seth perustuu minuun itseeni, joten tämä on varsin loukkaavaa”, Rogen sanoo hekotellen.
”Sony jakeli elokuvaa, ja meille kerrottiin, että Seth on liikaa yhtiölle. Eräässä kohtauksessa hahmo pelaa videopelejä ja meille sanottiin, ettei Jonah saa sitten koskea Playstationiin.”
Tekijät joutuivat tottelemaan mahtikäskyä, ja Hill tosiaan pysyy elokuvassa erossa Pleikkarista. Sen sijaan Michael Ceran esittämä Evan pelaa leffan alussa Playstationilla. Tarkkaa on!