Fifty Shades -elokuvista ehkä parhaiten tunnettu Jamie Dornan on nähnyt kavereidensa muuttumisen supersankareiksi. 40-vuotiaan näyttelijän ystävät Robert Pattinson, Andrew Garfield ja Charlie Cox ovat kaikki jo supersankareita.
Myös Dornan haluaisi valkokangassankariksi.
– Kyllähän minua kiinnostaisi näytellä sellaista, vaikken olekaan kuullut hahmojen pukujen mukavuudesta juuri kehuja, Dornan kertoo haastattelussa.
– On melko omituista, että iso osa amerikkalaisista supersankareista on brittiläisiä. Tulimme joskus aikoinaan nuorina näyttelijöinä rapakon takaa ja pyrimme tekemään vaikutuksen Los Angelesissa. Haimme vaikka mihin rooleihin, mutta emme saaneet yhtäkään.
– Jossain vaiheessa vaikutti siltä, ettemme edes saisi rooleja, mutta meillähän on mennyt ihan ok. Siis ainakin tähän saakka, Dornan kertoo.
Ihmiset ovat spekuloineet Dornanin Fifty Shades -elokuvilla, tekivätkö ne hallaa miehen uralle?
– Eivät ne ainakaan kaduta minua. Jos haastattelisit minua jossain yksiössä, enkä olisi työskennellyt seitsemään vuoteen, niin ehkä asiat olisivat toisin, mutta kun eivät ne ole.
Lähde: Film News
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.