SlashFilm uutisoi, että Thor: Ragnarökinkin ohjannut Taika Waititi paljasti, että vaikka on työskennellyt salaisissa projekteissa aiemminkin Marvel -elokuvan parissa, se ei ole mitään verrattuna Star Wars -universumiin. Waititi ohjasi jakson tulevaan The Madalorian -sarjaan, jossa hän oppi paljon salaisuuksia – joista ei voi hiiskua. Mitään.
Kun ohjaajalta kysyttiin kummalla on tiukemmat säännöt ja määräykset, Waititi vastasi epäröimättä hetkeäkään: ”Star Warsilla, helposti.”
Waititi pystyi kuitenkin kertomaan, että hän toi hieman Thor: Ragnarökin lämpimän humoristista tyyliä omaan Mandalorian-jaksoonsa. Saa nähdä mitä tuleman pitää.
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.