Uutisoimme vastikään, miten AMC:n ja Lauren Cohanin välillä on ollut jo kuukausia kestävä palkkakiista. Onko kiista nyt päättynyt siihen, että Cohan ei enää jatka sarjassa?
The Hollywood Reporterin mukaan näyttelijä on palkattu pääroolin ABC:n draamasarjaan Whiskey Cavalier. Kyseessä on tiettävästi vasta pilotti, joten sarjaa ei välttämättä aleta tehdä. Cohan on joka tapauksessa tällä hetkellä erittäin haluttu näyttelijä ja hänelle satelee tarjouksia.
Cohan onkin katsellut myös muita vaihtoehtoja The Walking Deadin lisäksi, koska palkkaneuvottelut eivät ole tuottaneet tulosta. Cohan ei väitetysti halua samaa palkkaa, kuin sarjan suosikit Andrew Lincoln ja Norman Reedus, mutta korotusta joka tapauksessa.
Lähde: The Hollywood Reporter
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.