Erikoinen valinta Disney Plus -sarjan päätähdeksi. Tämä sankari ei ole nimittäin erityisen tuttu.
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings -ohjaaja/käsikirjoittaja Destin Daniel Cretton tuo Wonder Manin pikkuruuduille Hawkeye-tuottaja Andrew Guestin kanssa. Guest on myös sarjan pääkäsikirjoittaja.
Sten Leen, Jack Kirbyn ja Don Heckin luoma Wonder Man nähtiin ensimmäisen kerran vuoden 1964 The Avengers -lehden ysinumerossa. Hahmo on ollut osa Earth’s Mightiest Heroes -poppoota ja hänellä on useita eri supervoimia kuten lentäminen sekä erilaisia energiataitoja.
Simon Williams/Wonder Man on rikkaan ja vaikutusvaltaisen Sanford Williamsin poika. Simonille tuli ongelmia kilpailtuaan Stark Industriesin kanssa ja päätyi vankilaan. Baron Zemo rekrytoi miehen Masters of Evil -tiimiin. Pian Wonder Man paransi kuitenkin tapansa ja hänestä tuli hyvis.
Nathan Fillion (Firefly) esitti Wonder Mania Guardians of the Galaxy Vol. 2:n poistetusta kohtauksessa. Fillion toimi myös M.O.D.O.K.-sarjan Wonder Manin äänenä. Onko Fillion sitten tulevan Disney Plus -sarjan tähti? Vaikea sanoa.
Lähde: CBR
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.