Variety kertoo, että ohjaaja Fred Schepisi ohjaa ensimmäisen elokuvansa sitten vuoden 2013. Schepisi muistetaan sellaisista laatuelokuvista kuin Moni kakku päältä kaunis, Roxanne, Sankari vai vakooja ja Huuto pimeydestä.
Seuraava elokuva on 80-luvulle sijoittuva Burnt Piano. Elokuva kertoo kirjakauppiaasta (Abbie Cornish), joka tekisi mitä tahansa päästäkseen tapaamaan näytelmäkirjailija Samuel Beckettin (Geoffrey Rush). Hänen isänsä (Ray Winstone) on keskinkertainen novellien kirjoittaja, joka ei pidä ajatuksesta.
Porukka kuitenkin lähtee etsimään kirjailijaa Pariisista, jossa törmäävät myös kirjailijan ylisuojelevaan vaimoon (Isabelle Huppert).
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.