Daily Mail uutisoi, että näyttelijä Robert De Niro, Applen toimitusjohtaja Tim Cook ja Yhdysvaltain entinen presidentti Barack Obama söivät yhdessä illallista Manhattanilla.
Raporttien mukaan he viettivät usean tunnin Yves -nimisessä ravintolassa Tribecassa. Illallisen sisällöstä on arvuuteltu, mutta varmaa on se, että poliittisilta näkemyksiltään herrat ovat samaa mieltä. De Niro tuki Obamaa avoimesti vuoden 2008 vaaleissa. De Niro on myös ollut nykyisen presidentti Donald Trumpin äänekäs vastustaja.
Obama teki viime vuonna Netflixin kanssa miljoonien dollarien sopimuksen sisällön tuottamisesta oman tuotantoyhtiönsä Higher Ground Productionsin kautta. Obaman tarkoituksena on tuottaa pääasiassa dokumentteja. Apple sen sijaan aloittaa oman streamauspalvelunsa Apple+ pian. Ehkä herroilla on yhteisiä suunnitelmia?
Kuva elokuvasta The Irishman
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.