Juuri Apulanta-yhtyeestä elokuvan tehneellä Tuukka Temosella on tähtäimessään jo uusi projekti. Ohjaajan seuraava elokuva kertoo monenlaisia mielikuvia synnyttävästä Jari Sarasvuosta.
Yle Puheella omaa ohjelmaansa tekevä Sarasvuo ei itse vaikuta olevan järin innostunut elokuvasta, mutta kertoo jännittävänsä, minkälainen lopputulos on. Hän sanoo, ettei koe enää yhteyttä ”Sarasvuo-hahmoon.”
– Aika kummallista. En ole itse ajatellut, että elämäni olisi elokuvan arvoinen. En voi tällaista estää, eikä minun sitä pidä erityisesti haitata. Hämmentävää, Sarasvuo kommentoi Kauppalehdelle.
Temosen mukaan esituotanto on käynnistetty, mutta tällä hetkellä ei ole vielä mitään tarkempaa kerrottavaa.
Kuva: Wikimedia Commons / Soppakanuuna
Lähde: Kauppalehti
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.