Variety uutisoi, että näyttelijä Justin Theroux oli vähällä saada roolin Joker: Folie à Deux -elokuvasta. Eikä mitä tahansa roolia, vaan Arthur Fleckin roolin. Tavallaan.
Elokuvassa kerrotaan, että Joaquin Phoenixin näyttelemästä Arthur Fleckistä on tehty kuvitteellisessa Gotham Cityssä elokuva. Harley (Lady Gaga) pitää elokuvasta. Elokuvantekijät suunnittelivat näyttävänsä Joker: Folie à Deuxissa kyseisen kuvitteellisen elokuvan trailerin. Siinä elokuvassa Theroux olisi näytellyt Fleckiä.
Todd Phillips huomauttaa, että Theroux näytteli ensimmäisessä Joker-elokuvassa näyttelijä Ethan Chasea, mutta vilahti vain nopeasti Murray Franklinin talk show’ssa.
”Puhuimme Justinin kanssa siitä. Meidän piti kuvata traileri jossain vaiheessa, mutta aika loppui kesken.”
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.