Fanit onkivat lisätietoa James Gunnilta tulevasta Guardians of the Galaxy Vol. 3:sta. Twitterissä ehdotettiin erilaisia hämäräperäisiä hahmoja, jotka sopisivat Gunnin elokuvaan, mutta ohjaaja joutui torppaamaan ehdotukset, koska Disney-Marvel ei omista niiden elokuvaoikeuksia.
Eräs näistä halutuista hahmoista on laatikkopäinen Spaceknight, joka kantaa nimeä Rom. Gunn olisi käyttänyt jo hahmoa, mikäli se olisi mahdollista.
https://twitter.com/JamesGunn/status/1476585947760193536
Toinen hämärämpi hahmo on Bug, mutta Marvel ei omista senkään oikeuksia.
It’s also be great to see Bug, but I imagine there are some rights issues there? pic.twitter.com/19DV0d4A8a
— PWtham11 (@pwtham11) December 30, 2021
https://twitter.com/JamesGunn/status/1476711130496077851
Harmi! Nämä omituiset pikkuhahmot ovat mielenkiintoismpia kuin supersuositut sankarit, kuten Gunnin edellinen elokuva, DC-antisankarirymistely The Suicide Squad osoitti.
Lähde: We Got This Covered
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.