SkyShowtimessa on alkanut sarjan 1923 toinen kausi. Sarja on esiosa Yellowstonelle ja se sijoittuu sarjan 1883 jälkeiseen Amerikkaan. Kaikki tuotannot ovat osa samaa Taylor Sheridanin luomaa maailmaa.
Sarjassa päästään seuraamaan Jacob ja Cara Duttonin haastavaa elämää Amerikassa. Harrison Fordin ja Helen Mirrenin näyttelemät hahmot ovat keskiössä, kun Yhdysvallat kamppailee köyhyyden, kieltolain ja lähestyvän suuren laman kanssa. Montana kärsii monista vaikeuksista kuten kuivuudesta.
Duttonit ovat selviytyneet juuri ankarasta talvesta. Samaan aikaan Spencer (Brandon Sklenar) tekee matkaa kotiin, kun taas Alexandra ylittää Atlantin päästäkseen jälleen hänen luokseen. Alla kauden kaksi traileri.
Lue myös: Nyt suoratoistona: ”Erittäin pätevä koko perheen elokuva” – yksi typerä ratkaisu tosin äimistyttää