Battlestar Galactica -sarjassa Starbuckia esittänyt Katee Sackhoff on mukana The Mandalorianin toisella kaudella. Hänet nähdään siinä Bo-Katanin roolissa.
Roolista ovat innoissaan paitsi varmasti monet fanit niin myös Sackhoff itse:
– Tajunnanräjäyttävä ja ylitsevuotava kokemus. Kaikki alkoi kauan sitten, kaukaisesta galaksista. Olen niin innoissani Bo-Katanin vastaanotosta. Toivon, että te rakastatte häntä yhtä paljon kuin minä, tapa on tämä #mandolorian, Sackhoff hehkutti viitaten sarjan ”this is the way” -lausahdukseen.
Sackhoff myönsi olleensa juhlatuulella kirjoittaessaan viestin.
– PS… Olen juonut… Tiedän kirjoittaneeni mandalorianin väärin! Olen ollut juhlimassa… joten tappakaa minut… darksaberillani, Sackhoff jatkoi.
The Mandalorianin kautta kaksi pääsee halutessaan jo katsomaan Disney Plus -palvelussa. Alla uuden kauden traileri.

Lähde: Screen Rant
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.