Dwayne ”The Rock” Johnson paljasti Martin Scorsesen seuraavan elokuvan kuvausaikataulun. Leffaa aletaan kuvaamaan ensi vuonna.
Leffa on Hawajille sijoittuva gangsterielokuva. Johnson kutsui sitä ”yhdistelmäksi Mafiaveljiä ja Departedia”. Leffassa nähdään Johnsonin lisäksi Leonardo DiCaprio ja Emily Blunt.
”Laitoimme homman alulle kutsumalla Scorsesen Hawajille. Esittelimme idean ja hän rakastui siihen. Hän oli äimänä siitä, että tätä tarinaa ei ole koskaan kerrottu”
”Kukaan ei tee gangsterielokuvia paremmin kuin Scorsese. Hän on kaikkien aikojen paras. Hän kuuluu ohjaajien Mount Rushmorelle”.
”Se, mikä minua tässä projektissa eniten innostaa on tarina miehestä, joka taistelee varastetun maan ja kulttuurin puolesta. Kyllä, hän on häikäilemätön gangsteri ja mafiapomo, mutta samalla kansallissankari”, Johnson intoili.
Lähde: Screen Rant