Oscar-ehdokas Djimon Hounsou on pestattu Hiljainen paikka 2 -kauhuleffaan. Brian Tyree Henry joutui jättämään projektin aikatauluongelmien vuoksi.
Hounsou nähdään myös tulevassa Charlien enkelit -rebootissa, vakoojakomedia The King’s Manissa sekä Marvelin What if…? -sarjassa.
Hitiksi muodostuneen kauhuleffan ohjaa ja käsikirjoittaa taas John Krasinski. Sen pääosiin palaavat Emily Blunt, Noah Jupe ja Millicent Simmonds. Elokuvassa nähdään myös Cillian Murphy.
Viime vuonna ensi-iltansa saaneen Hiljaisen paikan budjetti oli vain 17 miljoonaa dollaria. Leffa tienasi lopulta 334 miljoonaa maailmanlaajuisesti.
Leffan tuottaa Michael Bayn tuotantoyhtiö Platinum Dunes.
Lähde: Comingsoon
Lue myös: Tilaa Episodin uutiskirje ja tiedät mitä katsoa! Nappaa katseluvinkit suoraan sähköpostiin tästä.